Surface Dial ابزاری خلاقانه برای استفاده راحت تر از سرفیس های مایکروسافت

Surface Dial ابزاری خلاقانه برای استفاده راحت تر از سرفیس های مایکروسافت

مایکروسافت از کامپیوتر همه کاره جدید خود نام Surface Studio رونمایی و در کنار آن یک ابزار عجیب و غریب به نام Surface Dial را معرفی کرد. Surface Dial وسیله است که روی صفحه نمایش دستگاه قرار گرفته و مانند یک پالت رنگ عمل می کند. وقتی که Surface Dial روی صفحه Surface Studio قرار میگرد یک منو در دورتادور آن نمایان می شود و رنگ ها و قلم های مختلفی را برای شما فراهم می کند. به عنوان مثال هنگامی که برنامه نقاشی روی صفحه می باشد برای شما یک منوی سفارشی می سازد. همچنین می توان از آن برای حرکت و جابجایی تصاویر استفاده کرد.

dial-0

کار با این ابزار بسیار راحت است، با چرخاندن  Dial روی صفحه می توانید آن را کنترل کنید و با لمس آن از منوهای آن استفاده کنید. ایده اصلی برای این طرح چنین در نظر گرفته شده که طراحان و هنرمندان بتوانند از هر دو دوست خود به طور همزمان استفاده کنند.

استفاده از این وسیله ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید. براساس گفته های مایکروسافت در برنامه های pandora و spotify شما می توانید با استفاده از Dial صدا را تنظیم کنید. این قابلیت چندان جذاب نیست، اما نشان می دهد که مایکروسافت امیدوار است که دیگر برنامه ها نیز از این قابلیت استفاده کنند. این وسیله برای انجام این قبیل کارها روی صفحه قرار نمی گیرد، اما این کار هم می تواند یکی از کاربری های آن باشد.

dial2-0

اگرچه این دستگاه روی  Surface Studio آزمایش شده است، اما سرفیس پرو ۳، سرفیس پرو ۴ و سرفیس بوک نیز از آن پشتیبانی می کنند. این دستگاه از ۱۱ آبان به بازار می آید و قیمت آن حدود سیصد و پنجاه هزار تومان می باشد. البته این دستگاه به طور رایگان در اختیار خریداران Surface Studio قرار می گیرد.

منبع: theverge.com


 

نظر خود را بنویسید

avatar