کیوکیو بزرگترین پورتال سرویس های اینترنتی چینی

کیوکیو بزرگترین پورتال سرویس های اینترنتی چینی

سلام خدمت شما کاربران گرامی

در ادامه مقالات معرفی بیست سایت برتر جهان، این بار نوبت به وب سایت کیوکیو می رسد. کیوکیو بزرگترین و محبوب ترین پورتال سرویس های اینترنتی چینی است که احتمالا نام آنرا شنیده اید.

پس با طراحی سایت در اصفهان همراه باشید با معرفی

نهمین وب سایت برتر جهان : کیوکیو بزرگترین و محبوب ترین پورتال سرویس های اینترنتی چینی

آدرس وب سایت :www.qq.com

کشور چین به عنوان یکی از مدعیان دنیای اینترنت همیشه در این عرصه حضور پر رنگ و چشمگیری داشته است. گوگل چینی با رتبه ۴ الکسا در دنیا بارزترین نمونه این امر است. اما این پیشتازی چینی ها به اینجا ختم نمی شود. در سال ۱۹۹۸ یک کارآفرین ۲۷ ساله چینی به نام ما هواتنگ، یک شرکت هلدینگ اینترنتی چینی به نام تنسنت را در شهر شنژن کوانگ دونگ چین تاسیس نمود. این شرکت بزرگ اینترنتی در زمینه های شبکه های اجتماعی، پورتال های وب ، تجارت الکترونیک ، رسانه های گروهی ، آنتی ویروس ها، مرورگرها، خدمات بی سیم با ارزش افزوده مخابرات و بازیهای آنلاین ارائه خدمات می کند. این شرکت به سرعت رشد کرد به طوری که در سال ۲۰۱۴ چهارمین شرکت بزرگ اینترنتی جهان پس از ebay , amazon , google  شناخته شد.

qq02

ما هواتنگ مدیرعامل اجرایی و رئیس هیئت مدیره تنسنت با راه اندازی سایت qq.com بزرگترین و محبوب ترین پورتال سرویس های اینترنتی از طرف مجله فوربز به عنوان دومین فرد ثروتنمد چین شناحته شد. او با خالص دارایی ۱۴/۴ میلیاردی برآورده شده در سال ۲۰۱۴ در رتبه ۷۷ فهرست ثروتمندترین افراد جهان قرار گرفت . شرکت تنسنت در حال تلاش برای دستیابی به اهداف استرتژیک خود برای ارئه خدمات به مشتریان خود می باشد. qq.com  به همراه سیستم های آنلاین qq games , tencent qq  وpiapai.com  بزرگترین جامعه اینترنت چین را گرد هم اورده است. تنسنت qq  که با نام qq  هم شناخته می شود یک سرویس نرم افزاری پیام رسانی فوری است . خدمات ارئه شده توسط qq عبارتند از: بازیهای آنلاین اجتماعی، موسیقی، خرید، میکروبلاکینگ، فیلم و نرم افزار چت گروهی و صوتی می باشد.لوگو نرم افزاری  تنسنت یک پنگوئن با شال قرمز است.

qq03

در آوریل ۲۰۱۴ بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر همزمان آنلاین qq ثبت شد و در پایان ژوئن ۲۰۱۶ ، ۸۹۹ میلیون حساب کاربری qq  فعال وجود داشت. از این رو در سال ۲۰۱۶ وب سایت qq.com شرکت تنسنت توانست رتبه ۹ الکسا در دنیا و رتبه ی ۲ الکسا در چین را کسب کند. در ۳ جولای ۲۰۱۴ تعداد کاربران آنلاین همزمان برنامه پیام رسان qq که با نام wechat نیز شناخته می شود ۲۱۰،۲۱۲،۰۸۵ کاربر آنلاین بود که این رکورد باعث شد در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت شود.

مراجعه به مقاله قبلی : هشتمین وب سایت جهان (شبکه اجتماعی ردیت)

نظر خود را بنویسید

avatar
wpDiscuz