همه چیز درباره توییتر

همه چیز درباره توییتر

سلام خدمت شما کاربران گرامی

در ادامه مقالات معرفی بیست سایت برتر جهان، این بار نوبت به وب سایت توییتر می رسد. توییتر دومین شبکه اجتماعی دنیاست که احتمالا نام آنرا شنیده اید.

پس با طراحی سایت در اصفهان همراه باشید با معرفی

سیزدهمین وب سایت برتر جهان : شبکه اجتماعی توییتر

آدرس وب سایت :www.twitter.com

حتما تا به حال واژه توییتر را شنیده اید، این واژه که به معنای جیک جیک کردن است اولین بار توسط جک دورسی خلق شد. جک دورسی در ۶ مارس سال ۲۰۰۶ ایده خلق توییتر جهت ارتباط هر فرد با یک گروه کوچک و با استفاده از پیام کوتاه به ذهنش رسید. او به اتفاق بیز استون و اوان ویلیامز سایت twitter.com  را راه اندازی کرد.  با این که یک دهه بیشتر از عمر توییتر نمی گذرد اما این سایت با سرعت باورنکردنی رشد کرد به طوری که رتبه ۱۳ سایت الکسا را در سال ۲۰۱۸ به خود اختصاص داده است.

twitter03

تنها کاری که این سایت انجام می دهد ازکاربر سوال می کند what are you doing یعنی چه کار می کنید؟ این سوال ساده در توییتر باعث شد روزانه هزاران کاربر از جمله سیاستمداران ، مشاهیر ، کمپانی ها، ثروتمندان و … به آن جواب می دهند. توییتر در نوامبر سال ۲۰۰۹ سوال خود را به what’s happing یعنی چه چیزی در حال رخ دادن است، تغییر داد. توییتر خیلی زود مورد استقبال تمامی کاربران اینترنت قرار گرفت و بیش از حد کاربردی شد، به طوری که امروزه به عنوان یک ابزار مهم در خبر رسانی ها مورداستفاده قرار می گیرد. توئیت کردن آزادانه در توییتر و جا به جایی داده ها تاثیرات مثبتی در جهان را به همراه دارد.

هر پستی که در توییتر توسط کاربر ثبت می شود اصلاحا به آن یک توئیت می گویند و به ارسال پست در توییتر توئیت کردن گفته می شود. هر توئیت شامل متن، تصویر، صدا و ویدئو است. یک نکته قابل توجه در توییتر محدودیت ۲۸۰ کاراکتری برای ارسال متن است. افراد در کنار توئیت کردن همچنین می توانند توئیت های کاربران دیگر را دنبال کنند که اصلاحا به آن following  می گویند و از طرف دیگر کاربران دیگر هم او را دنبال می کنند، که اصلاحا آنها را follower می نامند. ثبت نام در توییتر رایگان است و نسخه موبایل آن نیز جهت فعالیت در توییتر، در دسترس است.

twitter01

توییتر در واقع یک شبکه اجتماعی و میکروبلاکینگ آنلاین است که پس از فیس بوک دومین شبکه اجتماعی پرطرفدار دنیا شناخته می شود. توییتر را پیامک تبلیغاتی هم توصیف کرده اند.

دفتر مرکزی توییتر در شهر سان فرانسیسکو و ایالات متحده آمریکاست و جک دورسی مدیر عامل وقت توییتر با بیش از ۶۰۰ کارمند است. توییتر در سال ۲۰۱۵ بیش از ۲۸۲ میلیون کاربر فعال داشت که روزانه بیش از ۳۴۰ میلیون توئیت ارسال می کردند. توییتر در ۱۶ زبان زنده دنیا از جمله انگلیسی، آلمانی، روسی، فرانسوی، چینی، هندی و ژاپنی قابل دسترسی است (توییتر از زبان فارسی در حال حاضر پشتیبانی نمی کند). همچنین بیش از ۱/۶ میلیارد جست و جو در آن انجام می شود، شما نیز می توانید صفحه شخصی ما را با عنوان سئو اصفهان در توییتر جست و نمایید.

۶۳ درصد از برندهای دنیا در توییتر حساب کاربری دارند و حدود ۹۲ درصد از آنها در روز بیش از دو توئیت ارسال می کنند.این آمار نشان دهنده فعالیت آنها و موفقیت توییتر در جذب فعالان حوزه مارکتینگ و بازاریان می باشد. این اثر بخشی بالای تبلیغات در توییتر به حدی رسید که ۸ تا ۲۴ برابر فیس بوک، تبلیغات در این سایت بازدید می شوند و موفقیت توییتر در حوزه تبلیغات آنلاین را در پی داشته است.

لوگوی توییتر

سیمون آکسلی بریتانیایی طرح اولیه لوگوی توییتر را در سایتiStockphoto.com  قرار داده بود، جک دورسی و دوستانش زمانی که به دنبال طرحی جهت لوگوی توییتر می گشتند این لوگو را انتخاب کردند و به مبلغ سه – چهار دلار خردداری کردند. آکسلی که از نظر مالی وضعیت مناسبی نداشت، بعد از فروش طرحش تا مدت‌ها نمی‌دانست که لوگول چه سایت مهمی را طراحی کرد است. مدتی بعد با رشد توییتر و به علت منع قانونی تصاویر iStock برای لوگوی رسمی شرکتها، توییتر مجبور به سفارش یک لوگوی جدید شد. لوگوی فعلی توییتر همان پرنده آبی معروف توسط شخصی به نام دوگ بومن طراحی شد.

twitter02

مراجعه به مقاله قبلی : دوازدهمین وب سایت جهان (تیمال بزرگترین خرده فروشی فضای دیجیتال)

نظر خود را بنویسید

avatar