شرکت اینترنت چینی Sohu

شرکت اینترنت چینی Sohu

سلام خدمت شما کاربران گرامی

در ادامه مقالات معرفی بیست سایت برتر جهان، این بار نوبت به وب سایت Sohu می رسد. Sohu یک شرکت اینترنت چینی است که احتمالا نام آنرا شنیده اید.

پس با طراحی سایت در اصفهان همراه باشید با معرفی

Sohuهجدهمین وب سایت برتر جهان : شرکت اینترنت چینی

آدرس وب سایت :www.sohu.com

Sohu یک شرکت اینترنت چینی است که مقرر اصلی آن پکن است. این شرکت و شرکت های تابعه آن خدماتی شامل تبلغیات، موتور جست و جو، بازی های چند نفره و خدمات دیگری را ارائه می دهند. Sohud یکی از وب سایت های پر طرفدار چین است تا جایی که توانسته است رتبه ۱۸ الکسا در دنیا و رتبه ۵ الکسا در چین را به خود اختصاص دهد.

sohu01

در ۳۱ دسامبر ۲۰۱۷ درآمد Sohu با ۴۱ درصد افزایش به ۱۸۸/۹ میلیون دلار و درآمد خالص آن با ۳۱ درصد افزایش به ۳۵ میلیون دلار رسید. Sohu در رتبه بندی فورچون (Fortune) از نظر سریع ترین شرکت در حال رشد، در سال ۲۰۰۹ رتبه سوم و در سال ۲۰۱۰ رتبه دوازدهم را کسب کرد. در ۸ فوریه سال ۲۰۰۵ سوهو گزارش داد درآمد خالص سه ماه چهارم آن به ۶/۵ میلیون دلار رسیده است.

سوهو در ۲۳ دسامبر ۲۰۰۵ ساخت یک ایستگاه تلویزیون آنلاین برای ارائه خدمات ویدئویی نقطه به نقطه (P2P) برای سال ۲۰۰۶ را شروع کرد. موتور جست و جوی sogou.com از زیر مجموعه های سوهو می باشد. این موتور جست و جو با قیمت حدود ۱/۴ میلیارد دلار به Gihoo فروخته شد و در ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۳ شرکت Tecent (شرکت هلدینگ اینترنت چینی) اعلام کرد ۴۴۸ میلیارد دلار برای سهم اقلیت موتور جست و جوی چینی sogou.com سرمایه گذاری کرده است. موتور جستجوی Sogou یکی از پرطرفدارترین موتور های جستجو در چین به حساب می آید، شما نیز در صورت دسترسی به این سایت ما را به عنوان سئو اصفهان جست و جو نمایید.

sohu02

اتهامات علیه گوگل

گوگل IME مجموعه ایی از ابزار تایپ (ویرایشگر روش ورودی) است که توسط گوگل برای ۲۲ زبان از جمله زبان چینی راه اندازی شد. IME یک صفحه کلید مجازی است که به کاربر اجازه می دهد تا متن خود را به طور مستقیم در هر برنامه بدون کپی و چسباندن، به زبان محلی خود تایپ کند.

در ۶ اوریل ۲۰۰۷ Sohu  درخواستی مبنی بر توقف دانلود نرم افزار ویرایشگر Google Pinyng  گوگل ارائه کرد. چون بخش هایی از نرم افزار IME Sohu ، یعنی Sogou Pinyin از آن کپی شده بود. که علت این کپی برداری در هر دو IME ترجمه Pinyin عبارت “pinggong” بود که به اشتباه بازیگر و کمدین فنگ گونگ را تولید می کرد. در ۹ اوریل ۲۰۱۷ سخنگوی گوگل Cui Jin پذیفؤت که  Pinyin Google IME با استفاده از برخی منابع پایگاه داده غیر گوگل ساخته شده است.

وب سایت بازی های المپیک

در نوامبر سال ۲۰۰۵ سوهو به عنوان حامی رسمی سرویس محتوای اینترنتی بازهای المپیک ۲۰۰۸ پکن برگزیده شد. سوهو خدمات منحصر به فردی برای ساخت ، اداره و میزبانی وب سایت رسمی المپیک پکن ارائه کرد.

لیست نزدک (Nasdaq)

نزدک بازار بورس سهام آمریکا به عنوان بزرگترین بازار معامله الکترونیک در آمریکاست. نزدک با بیش از ۳۲۰۰ شرکت فعال، بیشترین میزان معامله سهام را نسبت به هر بازار بورسی در جهان است. سوهو در سال ۲۰۰۰ در لیست نزدک قرار گرفت . در ۷ مارس ۲۰۱۳ گزارشی مبنی بر خصوصی سازی این شرکت منتشر شد ولی کارل یو (carol Yu) مدیر عامل سوهو این شایعه را رد کرد.

مدیر عامل سوهو

چارلز ژانگ تاجر و سرمایه گذار چینی مدیر عامل سوهو است. سوهو در حدود ۱۴۲۰۰ کارمند در سراسر جهان دارد. دکتر ژنگ یکی از پیشگامان اینترنت در چین است که توسط مجله فوربز به عنوان یکی از ثروتمندترین مردان چین در سال ۲۰۱۵ شناخته شد.

sohu03

چارلز ژانگ در سال ۱۹۸۶ در رشته فیزیک از دانشگاه معتبر تسینگهوا پکن فارغ التحصیل شد. او موفق به دریافت جایز نوبل سونگ دائولی به عنوان یک فیزیک دان شد و توانست بورس کامل تحصیلی مدرسه عالی موسسه فناوری ماسوچوست (MIT) در کمبریج ماسوچوست ایالات متحده آمریکا را دریافت کند. سپس در سال ۱۹۹۳ با مدرک دکترا در رشته فیزیک تجربی فارغ التحصیل شد و به عنوان افسر ارتباطی MIT برای چین خدمت کرد.

سوهو در حال حاضر در ایران به دلایل ناشناخته فیلتر می باشد.

مراجعه به مقاله قبلی : هفدهمین وب سایت جهان (همه چیز درباره اینستاگرام را بدانید!!)

نظر خود را بنویسید

avatar