بیمه مسافرتی چیست و چه فایده ای دارد؟

بیمه مسافرتی چیست و چه فایده ای دارد؟

بیمه مسافرتی چیست و چه فایده ای دارد؟اگر هنگام مسافرت با مشکلات خاصی مواجه شوید، بیمه مسافرتی محافظت مالی را ارائه می دهد.این بیمه طیف وسیعی از احتمالات را پوشش می دهد، از گم شدن چمدان گرفته تا هزینه مراقبت های پزشکی در صورت بیماری یا تصادف.بیمه مسافرتی مانند همه بیمه‌ها، در صورت وقوع اتفاق غیرمنتظره آرامش خاطر را ارائه می‌دهد.

بیمه مسافرتی چیست و چه مواردی را پوشش می دهد؟

اگر بیمه مسافرتی ندارید و در مسافرت مشکلی پیش آمد، باید از جیب خود هزینه کنید تا مشکل را حل کنید.اگر مجبور شوید سفری را لغو کنید و نتوانید پولتان را پس بگیرید، ممکن است ضرر کنید.این می تواند هزینه زیادی داشته باشد.اما اگر بیمه مسافرتی دارید، دیگر نگران هزینه ها نباشید.این بیمه معمولا موارد زیر را پوشش میدهد:

 • چمدان های گم شده یا دزدیده شده
 • هزینه های پزشکی اورژانسی، مانند هزینه درمان و رساندن شما به خانه
 • هزینه های لغو، به تاخیر انداختن یا کوتاه کردن سفر
 • اختلال در سفر یا اقامت، مانند تأخیر و لغو
 • هزینه های قانونی، در صورتی که از شما به دلیل آسیب رساندن به اموال یا ایجاد جراحت به دیگران شکایت شود.

بیمه مسافرتی چه چیزی را پوشش می دهد؟

اگر در خارج از کشور هستید، تصادف، گم کردن پاسپورت یا تأخیر ممکن است گران و مشکل ساز باشد.ممکن است به کمک حقوقی نیز نیاز داشته باشید، مثلاً اگر در طول سفرتان مجروح شده اید و تقصیر شما نبوده است.حتی ممکن است در زمانی که در سفر هستید مریض شوید.بیمه مسافرتی معمولا در همه این موارد کمک رسان شما خواهد بود.

اینکه بیمه مسافرتی دقیقا چه مواردی را پوشش میدهد، بین بیمه گذاران و بیمه نامه های مختلف بطور قابل توجهی متفاوت است.بنابراین مهم است که قبل از خرید با متن بیمه نامه آشنا شوید.

به یاد داشته باشید که بیمه مسافرتی فقط حوادثی را پوشش می دهد که دقیقا قبل از سفر یا در حین سفر اتفاق بیفتد.

چند نکته ای که هنگام خرید بیمه مسافرتی باید به آنها توجه کنید

 • در مورد سابقه پزشکی خود صادق باشید

مهم است که تمام اطلاعاتی را که بهترین شرکت بیمه می‌خواهد در اختیار او قرار دهید.زمانی که درخواست خود را ارائه می کنید، بیمه گر سابقه پزشکی شما را بررسی می کند.اگر در درخواست خود به درستی یا دقیق پاسخ ندادید یا چیزی را فاش نکردید، ممکن است درخواست شما رد شود.

 • اطلاعات و شرایط را به دقت بخوانید

وقت خود را به خواندن و تکمیل دقیق بیمه نامه اختصاص دهید.مطمئن شوید که دقیقاً می دانید چه چیزی تحت پوشش است و چه چیزی پوشش داده نمی شود.توجه داشته باشید که تعاریف و استثناها (آنچه تحت پوشش نیست) می تواند بین بیمه گذاران مختلف متفاوت باشد.اگر چیزی می بینید که متوجه نمی شوید، از بیمه گر یا کارگزار بیمه بپرسید.

 • به پوشش فکر کنید، نه فقط قیمت

ارزان ترین معامله لزوما بهترین نیست.مطمئن شوید که سیاست درست را دریافت کرده اید، حتی اگر هزینه بیشتری داشته باشد.قبل از خرید، اطلاعات، مزایا و ویژگی های اصلی ارائه شده توسط شرکت بیمه را بخوانید.با اینکار دقیقاً می دانید برای چه چیزی پول می پردازید.قبل از سفر، دقیقاً بررسی کنید که چه چیزی پوشش داده شده است.آیا بیمه مکان هایی که می روید و فعالیت هایی که انجام خواهید داد را پوشش می دهد؟

برخی از پوشش‌ها اختیاری هستند، مانند پوشش برای وسایل شما یا برای ایجاد اختلال در سفر، بنابراین مطمئن شوید که در هنگام برنامه‌ریزی سفر، پوشش مورد نیاز خود را داشته باشید.

بیمه مسافرتی

قیمت بیمه مسافرتی چقدر است؟

قیمت بیمه مسافرتی شما بسته به موارد زیر متفاوت است:

 • نوع سیاستی که انتخاب می کنید.
 • مدت زمان سفر شما
 • جایی که شما به آن سفر می کنید.
 • سن شما
 • تعداد افرادی که سفر می کنند.

آیا به بیمه مسافرتی نیاز دارم؟

تصمیم برای خرید بیمه مسافرتی کاملا به عهده شما و بر اساس نیاز و بودجه شماست.مسافرت مملو از لذت است، اما ممکن است همه چیز بد پیش برود.بیمه مسافرتی، در مواقع اضطراری و در صورت بروز حوادث غیرقابل پیش‌بینی، می‌تواند به شما در پرداخت هزینه های پزشکی کمک کند.همچنین اگر چمدان شما به سرقت رفت، می‌تواند کمک نقدی به شما بپردازد و موارد دیگر.هیچ سفری بدون این حفاظت ضروری، کامل نمی شود!

نظر خود را بنویسید

avatar