۷ مورد از انتظارات مردان از زنان در روابط عاشقانه

در روابط شما اگر احساس عاشقانه وجود داشته باشد حتما درصدد خواهید بود تا انتظارات و نیاز های شریک عاطفیتان را برطرف کنید. در این زمان حتما برای شما هم پیش آمده که بخواهید بدانید انتظارات مردان از همسرانشان چیست و برای داشتن یک رابطه عاشقانه باید چه اقداماتی را انجام بدهید.

برطرف کردن انتظارات متقابل در رابطه کیفیت ازدواج را افزایش می دهد. در این مقاله قصد داریم به بررسی انتظارات مردان از زنان در روابط عاشقانشان بپردازیم . دکتر فرزانه کرمی به عنوان متخصص اعصاب و روان در اصفهان در این مقاله با بررسی انتظارات مردان و روش های مواجهه شدن با آن ها قصد دارد شما را در مسیر داشتن رابطه ای بهتر و ایده آل تر همراهی کند. تا انتها با ما همراه شوید.

چرا به عنوان یک زن باید انتظارات همسرتان را بشناسید؟

اگر دید شما به ازدواج این است که تنها از همسرتان سرویس بگیرید و نیاز های شما رفع شود اشتباه می کنید. همانطور که شما به عنوان یک زن انتظار دارید نیاز های شما برطرف شود و در رفاه و آرامش روحی و جسمی زندگی کنید باید به نیاز های همسرتان هم توجه کنید و احترام بگذارید.

همسرتان برخلاف شما انتظارات مادی مانند خرید فلان پوشاک یا ماشین را از شما نخواهد داشت. شما باید به احساسات و نیاز های روحی او توجه کنید. و فضایی آرامش بخش برای آسایش وی پس از یک روز کاری پر مشغله ایجاد کنید. شناخت عمیق احساس درونی همسرتان می تواند در داشتن یک رابطه موفق کمکتان کند.

بیشتر بخوانید: افسردگی در مردان و دلایل وقوع آن 

احترام به همسرتان در جمع و خلوت را دست کم نگیرید.

احترام به همسر

یکی از عواملی که سبب تداوم در رابطه می شود احترام متقابل است. احترام همسرتان را چه در جمع و چه در خلوت حفظ کنید. وقتی شما با احترام با طرف مقابلتان رفتار کنید او نیز سعی می کند شما را ارزشمند کند. یادتان باشد که همسرتان انتخاب شماست و احترام به همسرتان احترام به شخصیت و انتخاب خودتان است. وجود احترام در رابطه سبب می شود تا در بحث و دعوا ها کسی با حرف های رکیک طرف مقابل را ناراحت نکند و دلگیری هایی از این دست نیز پیش نیاید.

تحقیقات نشان می دهد مردانی که از شریک عاطفیشان احساس احترام را دریافت کرده اند نسبت به سایر مردان، جسور تر و موفق تر بوده اند. همیشه نباید شما انتظار داشته باشید یک مرد پشتیبان شما باشد بعضی از مواقع همسرتان انتظار دارد شما به عنوان یک همراه پشتیبان عمل کنید و او بتواند به شما تکیه کند.

درک متقابل نجات بخش رابطه شما خواهد بود

در این شرایط اقتصادی بهتر است تلاش های همسرتان را ببینید و درک کنید که او تمام تلاشش را برای داشتن رفاه و آرامش شما می کند. بجای این که نق بزنید و دائما آن را سرزنش کنید به او اطمینان بدهید چه در شرایط سخت و چه در آسانی در کنار او خواهید بود.

یک خانم با سیاست اجازه نمی دهد که همسرش احساس یک کارت بانکی را داشته باشد که با تمام شدن پولش دیگر مورد علاقه نیست. زنانی که همیشه نیمه خالی لیوان را می بینند و هیچگاه قدردان نیستند نفرت انگیز اند. می توانید با فرستان یک اس ام اس عاشقانه با این مضمون که :

میدونم داری تلاش می کنی تا زندگی بهتری داشته باشیم من کنارتم تا با هم سختی هارو پشت سر بگذاریم و خوشی هامون رو جشن بگیریم. خسته نباشی عزیز دلم.

او را در یک روز کاری خسته کننده خوشحال کنید. این کار های هرچند کوچک در دراز مدت چنان تاثیری خواهد داشت که فکرش را هم نمی کنید.

مدیریت اقتصادی منزلتان را در دست داشته باشید.

عامل پیشرفت شما و همسرتان مدیریت اقتصادی صحیح خواهد بود. اگر شما دائما به فکر خرید طلا و مهمانی و …. باشید هیچ زمانی نه پس اندازی خواهید داشت و نه می توانید پیشرفت کنید. نیاز های خانه را الویت بندی کنید و با توجه به آن مقداری از پول را نیز پس انداز کنید. همسرتان و شرایط اقتصادی اش را با هیچ کس مقایسه نکنید در نظر داشته باشید که او هم هم اندازه شما دوست دارد زندگی بهتر و بی دغدغه تری داشته باشید.

با سخت گیری های بی مورد آن را از خانه و خانواده دور نکنید. به یاد داشته باشید که دور شدن همسرتان از شما ممکن است برای کوتاه مدت تاثیری در زندگیتان نداشته باشد اما در طولانی مدت ممکن است عواقب جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. اگر نیاز های احساسی همسرتان را در منزل برطرف نکنید در خیابان به دنبال برطرف کردن آن ها خواهد بود. این یکی از مهم ترین انتظارات مردان از زنان در رابطه اشان است.

همانطور که شما نیاز به توجه و محبت دارید همسرتان هم نیازمند نوازش های شماست.

همسرتان هم نیاز به نوازش دارد

در سختی های زندگی همدیگر را فراموش نکنید و سعی کنید در روز ساعتی را به صحبت کردن از کارهای روزانه خودتان و همسرتان اختصاص دهید. در این زمان همدیگر را در آغوش بگیرید و نوازش کنید. علاوه بر محبت زبانی تماس های فیزیکی روزانه نیز تاثیر زیادی در روابط شما خواهد داشت.

بعد از یک روز کاری سخت همسرتان را در آغوش بگیرید و به او خسته نباشید بگویید. فراموش نکنید که این محبت ها نباید فقط در سالهای اول ازدواج باشد. رمز یک زندگی موفق زنده نگه داشتن عشق و علاقه حتی پس از سالها است.

همیشه همسرتان نباید پیش قدم در روابط جنسی باشد.

یکی از مهم ترین انتظارات مردان از زنان این است که در تخت خواب خجالت را کنار بگذارند و نیازهای خودشان را بیان کنند. همیشه قرار نیست وی به سمت شما بیاید و از شما بخواهد که با هم دیگر رابطه داشته باشید. خجالت را کنار بگذارید و نگذارید که روابطتان خسته کننده و تکراری شود.

خودتان را رها کنید و توانمندیهایتان را در رابطه به همسرتان نشان بدهید. به یاد داشته باشید نزدیک ترین فرد به شما در زندگیتان پس از ازدواج شوهرتان است و یکی از نیاز های مهم او رابطه جنسی صمیمی و عاشقانه است.

بیشتر بخوانید: نشانه های کمبود اعتماد به نفس چیست؟

به خودتان برسید زنی که خودش را دوست ندارد کنار گذاشته می شود.

خودتان را دوست داشته باشید

ورزش کنید و به بدنتان توجه کنید. اگر نیاز به باشگاه یا پیاده روی دارید ساعتی از روز را به این کار اختصاص دهید. اگر دوست دارید پوست بهتری داشته باشید یا …. حتما در ماه ساعتی را برای زیبایی خودتان قرار بدهید. برای همسرتان آرایش کنید.

همیشه قرار نیست وقتی بیرون می روید در زیباترین حالت باشید و برایتان فرقی نکند در منزل چه می پوشید یا چه شکلی هستید. لزوما آرایش عامل زیبایی شما نیست اما توجه به نکاتی مانند داشتن رژیم غذایی متناسب با هیکلتان یا پوشیدن لباس هایی که زیبایی شما را به همسرتان نمایش می دهد می تواند یکی از اقداماتی باشد که در صمیمیت و رضایت همسرتان نقش زیادی دارد.

مادر خوب وهمسر کد بانویی باشید.

بگذارید خیال شوهرتان از تربیت فرزندان راحت باشد. حتی اگر جز زنان شاغل هستید یکی از مهم ترین وظیفه های شما تربیت فرزندانی خردمند و عاقل است. مایه افتخار همسرتان باشید و مانند یک خانم با سیاست مدیریت منزل را بر عهده بگیرید. غذاهای تکراری را کنار بگذارید و با کمی سرچ و خلاقیت میز شامی عالی و عاشقانه برای خودتان بچینید.

سخن آخر در مورد انتظارات مردان از زنان در رابطه:

ارزشمند کردن همسرتان در زندگی ارزشمند بودن خودتان را به همراه خواهد داشت. حتی اگر همسری دارید که زیاد اهل بروز احساسات نیست می توانید کم کم با ایجاد فضایی امن به وی این احساس را القا کنید که می تواند پیش شما خودش باشد. انتظارات ونیاز هایش را بدون قضاوت بیان کند. قبل از این که همسر شوهرتان باشید. صمیمی ترین دوست او باشید.

همیشه زنانگی جواب نیست گاهی وقت ها نیاز است همانطور که همسرتان دوست دارد او را در یک تماشای یک مسابقه فوتبال همراهی کنید. یا با او به کوهنوردی بروید. اختلافاتتان را بیان کنید و نگذارید یک ناراحتی کوچک تبدیل به کینه شود. در مورد مشکلات حرف بزنید و برای حل آن تلاش کنید. خودتان را محدود نکنید و سعی کنید از در کنار هم بودن لذت ببرید.

در صورتی که این مطالب برایتان مفید بود یا تجربه دیگری دارید خوشحال می شویم آن را در قسمت دیدگاه ها با ما در میان بگذارید. اگر اختلافات شما در رابطه اتان زیاد است حتما به یک روانپزشک حرفه ای مراجعه کنید. ما تا رسیدن شما به رابطه ایده آلتان همراهتان هستیم.

نظر خود را بنویسید

avatar